Recunoaşterea meritelor! 75 de olimpici naţionali au fost premiaţi de Consiliul Judeţean Dâmboviţa

 

Au primit diplome şi aplauzele sălii şi 56 de cadre didactice care au pregătit pentru performanţă aceşti elevi. În anul şcolar 2012 – 2013, olimpicii judeţului au venit acasă cu medalii de aur la matematică, fizică şi istorie, fiind cei mai buni dintre cei buni. La ceremonie au luat parte preşedintele CJD Adrian Ţuţuianu, inspectorul general şcolar, Luminiţa Preda, directorul taberelor dâmboviţene, Ionuţ Lăscaie, şi vicepreşedintele CJD, Ioan Marinescu.

Nr.crt.

Numele si prenumele

Clasa

Disciplina

Profesor indrumator

Premiul obținut

Unitatea de invatamant

1

BIDICA G. LARISA GABRIELA

V

LIMBĂ, COMUNICARE ȘI LITERATURĂ ROMÂNĂ

ANDREI GABRIELA

PREMIU

SPECIAL

ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ȘERBAN CIOCULESCU”GĂEȘTI

2

PLETEA C. IOANA

VIII

LIMBĂ, COMUNICARE ȘI LITERATURĂ ROMÂNĂ

PLETEA FLORINA

PREMIU

SPECIAL

ȘCOALA GIMNAZIALĂ “CORESI” TÂRGOVIȘTE

3

OPRESCU ALEXANDRA MIHAELA

XII

LIMBĂ, COMUNICARE ȘI LITERATURĂ ROMÂNĂ

DINU CAMELIA MONICA

PREMIU

SPECIAL

C.N. ,,IENĂCHIŢĂ VĂCĂRESCU’’ TARGOVISTE 

4

SKOURI A. ANTONIS

X

LIMBĂ NEOGREACĂ

PREGĂTIRE INDIVIDUALĂ

MENȚIUNE

C.N.,,CONSTANTIN CARABELLA’’ TÂRGOVIŞTE

5

OPROIU G. SÂNZIANA-IOANA

XII

LIMBĂ NEOGREACĂ

PREGĂTIRE INDIVIDUALĂ

MENȚIUNE

C.EC. “ION GHICA” TÂRGOVIŞTE

6

TUDOR S. NIKI

IX

LIMBĂ NEOGREACĂ

PREGĂTIRE INDIVIDUALĂ 

PREMIU SPECIAL

C. EC. “ION GHICA” TÂRGOVIŞTE

7

OPROIU LEON GEORGIAN

XI

LIMBA ITALIANĂ

ȘERBAN

ALINA

MENȚIUNE

C.N. ”NICOLAE TITULESCU”, PUCIOASA

8

NEACȘU ANAMARIA

X

LIMBA FRANCEZĂ

IONESCU MIHAELA

MENȚIUNE

C.N. ,,IENĂCHIŢĂ VĂCĂRESCU’’ TARGOVISTE

9

NIȚU TEODORA

VII

LIMBA FRANCEZĂ

MIHAI DUMITRA

MENȚIUNE SPECIALĂ

ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ȘERBAN CIOCULESCU”GĂEȘTI

10

LIȚĂ ELIZA

VIII

LIMBA FRANCEZĂ

GROSU LILIANA

MENȚIUNE SPECIALĂ

ȘCOALA GIMNAZIALĂ “CORESI” TÂRGOVIȘTE

11

GHEORGHE DIANA IOANA

IX

LIMBA GERMANĂ

SIMA RHEA

PREMIUL II

C.N. ,,IENĂCHIŢĂ VĂCĂRESCU’’ TÂRGOVIȘTE 

12

BONICA ALEXANDRA

VIII

LIMBA RROMANI

PĂDURE CRISTIAN TUDOR

PREMIUL III

ȘCOALA GIMNAZIALĂ VIZUREȘTI

13

BRINKMAN GIANNI FRANCO

VIII

LIMBA RROMANI

PĂDURE CRISTIAN TUDOR 

MENȚIUNE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ VIZUREȘTI

14

CHICOȘ ANDREIA PAULA

XII

ISTORIE

IONIȚĂ GRIGORE

PREMIUL I

M.E.N.

LICEUL TEORETIC ”I.L.CARAGIALE”, MORENI

15

PURCOI ELENA-LARISA

VIII

GEOGRAFIE

DUMITRU CRISTINA LIDIA

MENȚIUNE S.G.R.

ȘCOALA GIMNAZIALĂ DECINDENI DRAGOMIREȘTI

16

BRATU  ANDREI CĂTĂLIN

IX

GEOGRAFIE

MITROI MIHAELA

MENȚIUNE S.G.R.

C.N. ”NICOLAE TITULESCU”, PUCIOASA

 

17

PETRESCU CEZAR GABRIEL

X

GEOGRAFIE

BUDOIU ION

MENȚIUNE S.G.R.

C.N. ”NICOLAE TITULESCU”, PUCIOASA

18

ILIE  ANDRA TEODORA

XI

GEOGRAFIE

COSTESCU ALBINIȚA

MENȚIUNE S.G.R.

C.N. ,,IENĂCHIŢĂ VĂCĂRESCU’’ TARGOVISTE

19

ŞTEFAN ALEXANDRU VASILE

XII

GEOGRAFIE

COSTESCU ALBINIȚA

MENȚIUNE S.G.R.

C.N. ,,IENĂCHIŢĂ VĂCĂRESCU’’ TARGOVISTE

20

COMAN IULIA MARIA

IV

EDUCAȚIE CIVICĂ

PETRESCU REBIANA

MENȚIUNE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ     ” DIACONU CORESI” , FIENI

21

HOMEGHI ANDREEA IULIA

IV

EDUCAȚIE CIVICĂ

PETRESCU REBIANA

MENȚIUNE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ     ” DIACONU CORESI” , FIENI

22

LUPOIU ELENA DENISA

IX

LOGICĂ

STAN MIHAELA CRISTINA

MENȚIUNE

C.N. ”NICOLAE TITULESCU”, PUCIOASA

23

DIACONESCU RUXANDRA MARIA

XI

FILOSOFIE

STAN MIHAELA CRISTINA

MENȚIUNE

C.N. ”NICOLAE TITULESCU”, PUCIOASA

24

NECULA ANDEEA TEODORA

V

EDUCAȚIE TEHNOLOGICĂ

ZAMFIR GABRIELA

MENȚIUNE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ELENA DONICI CANTACUZINO”, PUCIOASA

25

PASCALE GEORGE ANDREI

VI

MATEMATICĂ

ALDICA GIZELA

MEDALIE BRONZ

S.S.M.R.

ȘCOALA GIMNAZIALĂ     ” DIACONU CORESI” , FIENI

26

RADU ANA MARIA

VII

MATEMATICĂ

CATANĂ ALIN

MEDALIE BRONZ S.S.M.R.

CALIFICAT LOTUL LĂRGIT DE JUNIORI

C.N. ,,IENĂCHIŢĂ VĂCĂRESCU’’ TARGOVISTE

27

ZAMFIRESCU MIHAIL IOAN

VII

MATEMATICĂ

CATANĂ ALIN

MENȚIUNE M.E.N.

MEDALIE ARGINT S.S.M.R.

C.N. ,,IENĂCHIŢĂ VĂCĂRESCU’’ TARGOVISTE

28

CATANĂ ADRIAN

X

MATEMATICĂ

CATANĂ DANIELA

MEDALIE BRONZ S.S.M.R

C.N. ,,IENĂCHIŢĂ VĂCĂRESCU’’ TARGOVISTE

29

BROJBEANU ANDI GABRIEL

X

MATEMATICĂ

POPA TEODORA

MEDALIE BRONZ S.S.M.R

C.N.,,CONSTANTIN CARABELLA’’ TÂRGOVIŞTE

30

UDRESCU SILVIU MARIAN

XI

MATEMATICĂ

STOICESCU CORNELIU

MEDALIE ARGINT S.S.M.R.

C.N.,,CONSTANTIN CARABELLA’’ TÂRGOVIŞTE

31

MÂNDRILĂ CLAUDIU

XII

MATEMATICĂ

DINU OTILIA

MENȚIUNE M.E.N.

MEDALIE AUR S.S.M.R. CALIFICAT LOTUL LĂRGIT DE SENIORI

C.N.,,CONSTANTIN CARABELLA’’ TÂRGOVIŞTE

32

ILIE MARIA ALEXANDRA

XII

MATEMATICĂ

PROFIL TEHNOLOGIC

ANCA DORINEL

PREMIUL I

C. EC. “ION GHICA” TÂRGOVIŞTE

33

LĂMBUȚĂ RUXANDRA ANDREEA

XII

MATEMATICĂ

PROFIL TEHNOLOGIC

ȘERBĂNESCU NICOLAE

MENȚIUNE

C. EC. “ION GHICA” TÂRGOVIŞTE

34

PAVEL MIHAELA DENISA

XII

MATEMATICĂ

PROFIL TEHNOLOGIC

ZAMFIR VASILE

MENȚIUNE

C. EC. “ION GHICA” TÂRGOVIŞTE

35

BICA ELENA CERASELA

XII

MATEMATICĂ

PROFIL TEHNOLOGIC

ȘERBĂNESCU NICOLAE

MENȚIUNE

C. EC. “ION GHICA” TÂRGOVIŞTE

36

MIHAI DANIEL ADRIAN

IX

MATEMATICĂ

ȘTIINȚELE NATURII

COSTACHE LAURENȚIU

MENȚIUNE

LICEUL TEHNOLOGIC ”UDREA BĂLEANU”, BĂLENI

37

SAVU IOAN DANIEL

VI

FIZICĂ

CHIȘULESCU GABRIEL

MENȚIUNE DE ONOARE

LICEUL TEORETIC ”I.L.CARAGIALE”, MORENI

38

TONEA RUXANDRA

VII

FIZICĂ

POPESCU MARCELA

MEDALIE BRONZ S.R.F

C.N. ,,IENĂCHIŢĂ VĂCĂRESCU’’ TARGOVISTE

39

BRĂNESCU IOANA

VIII

FIZICĂ

DOBRE ILEANA

MEDALIE ARGINT S.R.F

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI VITEAZUL” TÂRGOVIȘTE

40

DUMITRU EMANUEL

IX

FIZICĂ

POPESCU MARCELA

MENȚIUNE M.E.N.

MEDALIE AUR S.R.F.

C.N. ,,IENĂCHIŢĂ VĂCĂRESCU’’ TARGOVISTE 

41

PREDA AMANDA TEODORA

X

FIZICĂ

CARMEN TRANDAFIR

MENȚIUNE M.E.N.

MEDALIE AUR S.R.F.

C.N. ,,IENĂCHIŢĂ VĂCĂRESCU’’ TARGOVISTE 

42

TOMA PETRU VLAD

X

FIZICĂ

CHIȘULESCU GABRIEL

MEDALIE ARGINT S.R.F

LICEUL TEORETIC ”I.L.CARAGIALE”, MORENI

43

STIHI ALEXANDRU

X

FIZICĂ

POPESCU MARCELA

MENȚIUNE M.E.N.

MEDALIE ARGINT S.R.F.

C.N. ,,IENĂCHIŢĂ VĂCĂRESCU’’ TARGOVISTE 

44

STĂNESCU ANDREI EDUARD

X

FIZICĂ

MATEI GHEORGHE

MEDALIE BRONZ S.R.F

C.N.,,CONSTANTIN CARABELLA’’ TÂRGOVIŞTE

45

SĂVULESCU CLAUDIU GEORGE

IX

CHIMIE

LEONTESCUGEORGIANA

PREMIUL I -M.E.N. CALIFICAT EUSO

C.N. ,,IENĂCHIŢĂ VĂCĂRESCU’’ TARGOVISTE 

46

LĂZĂRESCU SEBASTIAN

VIII

CHIMIE

BARA DANIELA

MENȚIUNE SPECIALĂ

ȘCOALA GIMNAZIALĂ     ” DIACONU CORESI” , FIENI

47

LEONTESCU MARINA

X

CHIMIE

LEONTESCUGEORGIANA

MENȚIUNE SPECIALĂ

C.N. ,,IENĂCHIŢĂ VĂCĂRESCU’’ TARGOVISTE

48

TELEANU FLORIN

X

CHIMIE

RĂCĂȘANU RODICA

MENȚIUNE SPECIALĂ

LICEUL TEORETIC ”I.L.CARAGIALE”, MORENI

49

LUNGU VALENTIN

VIII

ASTRONOMIE

ANTONESCU CARMEN

MENȚIUNE CALIFICAT LOTUL LĂRGIT DE JUNIORI

C.N. ,,IENĂCHIŢĂ VĂCĂRESCU’’ TARGOVISTE 

50

IONESCU AUGUSTIN

XI

ASTRONOMIE

PREGĂTIRE INDIVIDUALĂ

MENȚIUNE CALIFICAT LOTUL LĂRGIT DE SENIORI

C.N. ”NICOLAE TITULESCU”, PUCIOASA

51

ENACHE MIHAI IONUȚ

X

INFORMATICĂ

ISTRATE NICOLAE

MENȚIUNE

MEDALIE DE AUR

C.N. ,,IENĂCHIŢĂ VĂCĂRESCU’’ TARGOVISTE

52

DINU RADU GABRIEL

IX

INFORMATICĂ

STANCIU NICOLAE

MENȚIUNE

MEDALIE DE ARGINT

LICEUL TEORETIC ”I.L.CARAGIALE”, MORENI

53

BEȘCUCĂ MARILENA

IX

INFORMATICĂ

ISTRATE NICOLAE

MEDALIE DE BRONZ

C.N. ,,IENĂCHIŢĂ VĂCĂRESCU’’ TARGOVISTE

54

BANU CRISTIAN

X

INFORMATICĂ

ISTRATE NICOLAE

MEDALIE DE BRONZ

C.N. ,,IENĂCHIŢĂ VĂCĂRESCU’’ TARGOVISTE

55

GHERCU IZABELA

VIII

VIOLONCEL

PETEU IOANA

PREMIUL I

LICEUL DE ARTĂ”BĂLAȘA DOAMNA”, TÂRGOVIȘTE

56

MANEA MIHAELA

X

PIAN

PROCOPCIUC LUMINIȚA

PREMIUL I

LICEUL DE ARTĂ”BĂLAȘA DOAMNA”, TÂRGOVIȘTE

57

RADU ANDREI MIHAIL

X

VIOARĂ

ZAHARIA FLORIAN

PREMIUL I

LICEUL DE ARTĂ”BĂLAȘA DOAMNA”, TÂRGOVIȘTE

58

PREDA MARIANA

XII

NAI

IONESCU MARIAN

PREMIUL I

LICEUL DE ARTĂ”BĂLAȘA DOAMNA”, TÂRGOVIȘTE

59

GEORGESCU ANDREI

X

PIAN

PROCOPCIUC LUMINIȚA

PREMIUL II

LICEUL DE ARTĂ”BĂLAȘA DOAMNA”, TÂRGOVIȘTE

60

DOGARU GABRIELA

IX

OBOI

DAVID GEORGETA

MENȚIUNE SPECIALĂ

LICEUL DE ARTĂ”BĂLAȘA DOAMNA”, TÂRGOVIȘTE

61

ION ALEXANDRU GABRIEL

XI

ARHITECTURĂ

RADU DANIELA

PREMIUL II

LICEUL DE ARTĂ”BĂLAȘA DOAMNA”, TÂRGOVIȘTE

62

IVAN RUXANDRA MIHAELA

XII

PICTURĂ

OPRIȘOREANU ANA

PREMIUL II

LICEUL DE ARTĂ”BĂLAȘA DOAMNA”, TÂRGOVIȘTE

63

DIACONESCU RUXANDRA

XI

MADE FOR EUROPE

DIACONESCU MIHAELA

PREMIUL III

C.N. ”NICOLAE TITULESCU”, PUCIOASA

64

MANTA ȘTEFANIA

VIII

MADE FOR EUROPE

MANTA GEORGIANA

IONESCU CLAUDIA

BUCUR VIOLETA

MENȚIUNE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ELENA DONICI CANTACUZINO”, PUCIOASA

65

VASILE ANTONIU

VIII

MADE FOR EUROPE

MANTA GEORGIANA

IONESCU CLAUDIA

BUCUR VIOLETA

MENȚIUNE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ELENA DONICI CANTACUZINO”, PUCIOASA

66

OLÎC ALEXANDRA

IX

RELIGIE

GHIȚĂ LAURENȚIU

MENȚIUNE SPECIALĂ

C.N. ,,IENĂCHIŢĂ VĂCĂRESCU’’ TARGOVISTE

67

CRISTEA CARMEN ALEXANDRA

VII

LIMBĂ, COMUNICARE ȘI LITERATURĂ ROMÂNĂ

PETCU MONICA MAGDALENA

PREMIU

SPECIAL 

ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ȘERBAN CIOCULESCU”GĂEȘTI

68

MANTA ȘTEFANIA

VIII

CULTURĂ CIVICĂ

MARIAN BOGDANA

PREMIUL I

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ELENA DONICI CANTACUZINO”

69

DAN ELISA

VIII

CULTURĂ CIVICĂ

MARIAN BOGDANA

PREMIUL I

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ELENA DONICI CANTACUZINO”

70

BOBARU ALEXIA

VI

LIMBĂ, COMUNICARE ȘI LITERATURĂ ROMÂNĂ

DINU CALELIA

MENȚIUNE 

C.N. ,,IENĂCHIŢĂ VĂCĂRESCU’’ TARGOVISTE

71

LICĂ ANDREI EDUARD

IX

TEHNOLOGIA INFORMAȚIEI 

CONSTANTINESCU ADINA

MEDALIE DE BRONZ

C.N. ”NICOLAE TITULESCU” PUCIOASA

72

BOGDAN PETRUȚ 

XII

TEHNOLOGIA INFORMAȚIEI – C#

VITAN ADRIAN

MEDALIE DE BRONZ

C.N. “CONSTANTIN CARABELLA” TÂRGOVIŞTE

73

BANU ROMINA IOANA

XI

LIMBA ITALIANĂ

ȘERBAN ALINA

MENȚIUNE SPECIALĂ 

C.N. ”NICOLAE TITULESCU” PUCIOASA

74

IONICĂ ALIN

X

NOUL TESTAMENT

STAN MIHAI

PREMIUL I

SEMINARUL TEOLOGIC

75

UDROIU VLAD

IX

VECHIUL TESTAMENT

BADEA MARIAN

MENȚIUNE SPECIALĂ

SEMINARUL TEOLOGIC 

INSPECTOR ȘCOLAR GENERAL,

Prof. Luminița PREDA


 


Valeriana heidelbergcement

Gurmand + Raiman
Daca ti-a placut acest articol il poti distribui:

Lasă un răspuns

Info politica de confidentialitate

Cititorii Gazetei - Google.com
Cititorii Gazetei - Trafic.ro