Vezi aici programul Zilelor Cetății Târgoviște 2013

10.30 – Primirea delegațiilor grupurilor participante la cea de-a XVIII-a ediție a Festivalului
Internațional de Folclor
Locație: Sala Florentină, Primăria Târgoviște
11.30 – Deschiderea Salonului Editorial I.H. Rădulescu
Locaţie: Piaţa Revoluţiei
12.00 – Deschiderea Târgului Meșterilor Populari
Locație: Parcul Mitropoliei
12.30 –  Deschiderea Târgului Auto
Locație: Piaţa Mihai Viteazu
15.00 –  19.00 – Cupa Cetății la Fotbal
Locaţie: Piaţa Tricolorului
16.00 – 20.00 – Cupa Bugetarului la Tenis de câmp
Locație: Parcul Chindia
17.00 – Parada Medievală
Traseu: Gara Târgoviște – B-dul Carol I – B-dul Mircea cel Bătrân – Calea Domnească –
Parcul Chindia (Strada Coconilor)
18.00 – Reprezentații ale grupurilor participante la Festivalul Internațional de Folclor
Locație: Parcul Chindia
18.30 – Spectacol oferit de Centrul Județean de Cultură Dâmbovița
Locație: Piața Mihai Viteazul
19.00 – Gala de Excelență a Municipiului Târgoviște
Locație: Teatrul Municipal
20.00 – Concerte
Pact by Leo Iorga & Adi Ordean
Izabela Simion
Bianca Ioana Cristea
Claudiu Zamfira
Simona NAE
SMILEY
Locație: Parcul Chindia,(scenă ruine)
Sâmbătă, 7 septembrie
09.00 – Treasure Hunt – Vânătoarea de comori
Locaţie: Poarta Bucureştilor
10.00 – 18.00 – Cupa Bugetarului la Tenis de Câmp
Locație: Parcul Chindia
10.00 – 13.00 – Workshopuri medievale (tras cu arcul, lupte, dans medieval, călărie)
Locație: Parcul Chindia (zona medievală)
12.00 – Spectacol de teatru pentru copii – Compania “Teatrul Vostru”
Locație: Amfiteatrul Arsenal
13.00 – Spectacol pentru copii
Locație: Parcul Chindia
15.00 – 19.00 – Cupa Cetății la Fotbal
Locație: Piaţa Tricolorului
17.00 – Festivalul Internațional de Folclor
Locație: Parcul Chindia – Zona ruine
18.00 – Spectacol de Teatru muzical – Bărbierul din Sevilla
Locație: Amfiteatrul Arsenal
20.00 – Concerte
Trooper
VAMA
Locaţie: Parcul Chindia
Duminică, 8 septembrie
10.00 – Slujba religioasă Sf. Marie
Locație: Catedrala Mitropolitană
12.00 – Procesiune (Biserica Mitropolitană – B-dul Mircea cel Bătrân – str. Poet Grigore
Alexandrescu – Primăria Târgoviște)
13.00 – Ședința Festivă
Locație: Primăria Târgoviște – Sala Florentină
15.00 – 18.00 – Cupa Cetății la Fotbal
Locație: Piaţa Tricolorului
16.00 – Festivitatea de premiere Turneul de Tenis Cupa Bugetarului
Locație: Parcul Chindia – Zona Brotăcei
17.00 – Parada de închidere a Festivalului Internaţional de Folclor
Traseu: Gara Târgoviște – B-dul Carol I – B-dul Mircea cel Bătrân – Calea Domnească –
Parcul Chindia (Strada Coconilor)
18.00 – Reprezentații ale grupurilor participante la Festivalul Internațional de Folclor
Locaţie: Parcul Chindia – Zona ruine
17.30 – Salsa Linda FlashMob
Locaţie: Piaţa Tricolorului
18.00 – 19.00 – Turneul de Fotbal – Consiliul Local vs. Consiliul Județean
Locaţie: Piaţa Tricolorului
20.30 – Spectacol medieval – “Vlad Ţepeş şi solii turci”
Locaţie: Parcul Chindia – Zona ruine
21.15 – Spectacol de foc – Ian Napier (Franţa)
Locaţie: Parcul Chindia – Zona ruine
21.30 – Cinematograf in aer liber – Filmu URSUL,  regia Dan Chişu
– Filmul HASTA LA VISTA, regia Geoffrez Enthoven
(Belgia)
Locaţie: Parcul Chindia – Zona lac
22.00 – Foc de artificii

Valeriana heidelbergcement

Gurmand + Raiman
Daca ti-a placut acest articol il poti distribui:

Lasă un răspuns

Info politica de confidentialitate

Cititorii Gazetei - Google.com
Cititorii Gazetei - Trafic.ro