Dâmbovițenii au trimis în Parlament doar deputați și senatori membri ai PSD și PNL. Astfel, județul va fi reprezentat de deputații: Rovana Plumb, Leonardo Badea, Carmen Holban, Corneliu Ștefan, Oana Vlăduca, din partea PSD și Cezar Preda și Iulian Vladu, din partea PNL. Iulian Vladu a obținut mandatul în urma redistribuirii mandatelor. La senat, reprezentanții aleși ai județului sunt Adrian Țuțuianu și Titus Corlățean din partea PSD și Iancu Caracota din partea PNL.
SURSE: Răsturnare de situaţie! USR ar putea prinde un loc de deputat în Dâmboviţa
Dintre toti ai nostrii, „fura” doar ai lor.
tot seful de sala?ne meritam soarta.iulica tot ca milogul.redistribuire.gramatica.unde e gramatica iuliane?traiasca pdl.ul.care pnl?
trei „vechi liberali” au ajuns in parlament 🙂
fix din aceasta cauza ati obtinut rezultatul pe care l-ati obtinut
E clar ca inca 4 ani RODIV va fi pe plus. Cu festivalul de nai, cu celelalte ,,nunti si botezuri,, iulica isi va face plinul iar dambovitenii vor ramane din nou cu ochii in soare! Aceleasi jigodii cu alte strachini de mancare!
Mare pacat!Alta catastrofa pt PNL-un semianalfabet