Președintele CJD Dâmbovița, Adrian Țuțuianu, a fost ales membru titular ale delegației naționale a Uniunii Consiliilor Județene la Comitetul Regiunilor al Uniunii Europene, din partea Partidului Social Democrat. din delegație fac parte și președinții CJ Dolj (PSD), CJ Ialomița (PSD), CJ Călărași (PNL, CJ Iași (PNL) și CJ Harghita (UDMR).
Comitetul Regiunilor (CR) este adunarea Uniunii Europene (UE) formată din reprezentanți locali și regionali, care oferă autorităților subnaționale (adică regiunilor, județelor, provinciilor, comunelor și orașelor) posibilitatea să-și facă auzită vocea în cadrul instituțiilor europene.
But wanna comment that you have a very decent site, I the design it actually stands out.
very nice post, i actually love this web site, carry on it
NU-I UITATI SI PE CEI DE DINAINTE,JAFUL A INCEPUT IN 1990 SI CONTINUA NEINTRERUPT PANA AZI. S-A CREAT UN SISTEM TICALOSIT,PLIN DE HOTI,DE NONVALORI,CARE ASCULTA LA COMANDA POLITICA,IAR POLITICUL NU URMARESTE DECAT PROPRIUL INTERES SAU INTERESUL DE GRUP.ADEVARATE CLANURI MAFIOTE CE AU MACINAT SI SARACIT ROMANIA.NU TREBUIE DECAT CA ALESII SA RESPECTE VOTUL DIN 16 NOIEMBRIE,ALTFEL,VOM DISPARE CA POPOR,CA NATIE SI FINALUL ESTE APROAPE. TREZITI-VA OAMENI!
Tutuianu de cand face parte dintre „alesi” a nenorocit judetul! Totul este praf! Dambovita este in pragul falimentului, investitii zero, locuri de munca zero, nici un fel de investitii in cultura, educatie, somajul a atins cote maxime, totul a fost vandut pe nimic si facut bucati asa cum ar trebui sa faca si dambovitenii cu acesti nemernici in frunte cu Tutuianul lor!
alesi ….alesi…in tot felul de functi …dar judetul asta sufera din lipsa de investitii..din lipsa de locuri de munca…din lipsa de perspectiva si competitivitate cu celelalte judete invecinate…..oare cineva se gandeste la dezvoltare jutetului si la bunastarea dambovitenilor….