LUPTE: Maria Cioclea și Diana Vlăsceanu, pe podium la Cupa României

Luptătoarele Clubului Sportiv Școlar Târgoviște s-au comportat foarte bine la Cupa României pentru juniori. Fiecare dintre sportivele antrenate de Cornel Cornea prezente la competiție au urcat pe podium în urma evoluțiilor arătate pe suprafața de tatami. Maria Cioclea a încheiat în forță concursul destinat categoriei 48 de kilograme, adjudecându-și primul loc. Dâmbovițeanca a arătat prin comportarea sa de la această întrecere că este pregătită să facă pasul la juniori, după ce până la sfârșitul anului mai poate lupta la cadeți. Tot în acest an, la cadeți, Cioclea a devenit campioană europeană și a fost medaliată cu bronz la Campionatul Mondial. O altă sportivă de la CSȘ Târgoviște care a prins podiumul la Cupa României a fost Diana Vlăsceanu. Aceasta s-a clasat pe locul secund în limitele categoriei 72 de kilograme. Cele două luptătoare vor lua partea, în perioada 24-25 noiembrie, la Cupa României pentru cadeți, competiție găzduită de Sala Sporturilor din Târgoviște.