Runda cu numărul 13 a Ligii a 3-a a fost una cu ghinion pentru Flacăra Moreni. Divizionara C dâmbovițeană nu a reușit să acumuleze nici un punct în penultima deplasare a turului de campionat după ce a fost lovită de FC Voluntari II pe final de meci.  “Lupii” lui Gabriel Paraschiv au cedat în disputa cu ilfovenii cu 1-2, la capătul unui joc în care gazdele au punctat în minutele 86 și 90+1, prin Lapteș și Leață. Singura reușită morenară a fost semnată de golgeterul Andrei Iliescu, în debutul întâlnirii. Împotriva “satelitului” din Voluntari, Paraschiv a aruncat în luptă un “11” alcătuit din Halcu – Acasandrei, Timofte, Pârvu, Tronaru – M. Plăcintă, D, Matei – Drăgan, Rogojină, Negrea – A. Iliescu, iar în actul secund au mai intrat D. Iliescu și Guță. De asemenea, din minutul 84, Flacăra a evoluat în inferioritate numerică deoarece Tronaru a fost eliminat pentru acumularea a două cartonașe galbene, iar Gabi Paraschiv a fost trimis în tribună cu 20 de minute înainte de final, pentru proteste vehemente auspra brigăzii de arbitraj. Flacăra continuă să nu se regăsească de etape bune în campionat, iar ultima victorie morenară a avut loc în urmă cu șase etape. Gruparea de pe Cricov a căzut pe locul 10 în clasament la capătul eșecului cu Voluntari II, iar runda viitoare, pe teren propriu, va înfrunta pe ACS Șirineasa, o altă formație care a avut parte de o cădere totală în ultima perioadă.

Ionuț Parghel

2 comentarii la „Lupii” de pe Cricov au rămas fără colți! Flacăra Moreni, lovită pe final de meci de FC Voluntari II”

1. De la fata locului se putea observa stilul de arbitraj al ,,titratului,, Ivan din Braila si ostilitatea stafului tehnic al echipei FC Voluntari 2 la eliminarea antrenorului echipei CSM Flacara Moreni !