La a 12-a reuşită stagională în Liga I. Florin Tănase a „perforat” poarta lui Dinamo Bucureşti

Dâmboviţeanul Florin Tănase continuă să aibă „lipici” la gol în Liga I. Jucătorul Viitorului Constanţa a ajuns la cota 12 pe prima scenă fotbalistică în actualul sezon după ce a marcat împotriva lui Dinamo Bucureşti, într-un meci pierdut de dobrogeni cu scorul de 1-2. În disputa cu bucureştenii, „Tase” a înscris în minutul 6, în urma unei mingii respinse prost de portarul Cerniauskas. La capătul reuşitei cu Dinamo, Tănase se menţine pe locul secund în topul golgeterilor din Liga I, după Hora de la Pandurii Târgu Jiu (15 goluri), dar la egalitate cu Stanciu (Steaua) şi Alibec (Astra). Laurenţiu Corbu a fost un alt dâmboviţean care a evoluat în disputa de la Ovidiu, programată în etapa a 5-a, din cadrul play-off-ului Ligii I. Apărătorul a evoluat toate minutele pentru Dinamo şi a fost unul dintre jucătorii în formă ai „câinilor”.