JUDO: Aur și argint pentru veteranii Clubului Sportiv Târgoviște, Ilie Torcică și Daniel Condurache!

CS Târgoviște își “upgradează” vitrina cu trofee, completând-o cu alte două medalii!
Reputatul antrenor Ilie Torcică a luptat la Campionatul Național de judo pentru Veterani, desfășurat la Poiana Brașov în acest weekend, obținând medalia de aur, îndeplinind obiectivul stabilit, de a se clasa pe podium!

Arădeanul Karoly Szabo a fost învins cu 10-0 de Ilie Torcică, la categoria de 81 kg – M6, târgovișteanul devenind pentru prima oară campion național la Veterani, după ce anul trecut a obținut titlul de vicecampion.

Cel de-al doilea sportiv care a reprezentat clubul la Poiana Brașov a fost Daniel Condurache, un sportiv perseverent, care se încadrează de curând la această categorie, devenind vicecampion național, la categoria 66 de kilograme – M1! Cu siguranță va deveni campion național, poate chiar urmând scenariul profesorului Torcică!