Jandarmul dâmbovițean, Ionuţ Timofte a obținut locul I la Băneasa Race – categoria 30-39 de ani

După ce la jumătatea lunii martie plutonierul major Timofte Ionuț a reprezentat Jandarmeria la semimaratonul „Run for Life”, aflat la a II-a ediţie şi desfășurat în Parcul IOR din municipiul Bucureşti, weekendul trecut aceasta a obținut un nou rezultat remarcabil. Subofițerul s-a clasat pe locul I la competiția “Băneasa Race 2018 – Spring Editoin” desfășurată în Pădurea Băneasa.

Pasionat de sport și de alergarea montană, jandarmul dâmbovițean a intrat în concurs la categoria masculin – 30-39 ani – 21 km.

Plutonierul major Timofte Ionuț îşi desfăşoară activitatea în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean “Mircea cel Bătrân Dâmbovița din anul 2006 fiind încadrat la Postul de Jandarmi Montan Zănoaga.