Greii Mădălin Oprinoiu și Valentin Negoescu au urcat pe podium! Argint și bronz pentru judoka de la CS Târgoviște la Naționalele U 23

Medaliile de argint și de bronz au fost preferatele sportivilor de la CS Târgoviște în finala Campionatului Național de Judo pentru tineret U23. Judoka antrenați de Ilie Torcică au urcat de două ori pe podium la concursul găzduit de Drobeta Turnu Severin, la sfârșitul săptămânii trecute. Sportivii clubului târgoviștean care și-au adjudecat medalii la această întrecere au fost greii Mădălin Oprinoiu și Valentin Negoescu. Primul a intrat în posesia argintului la categoria +100 de kilograme, iar al doilea și-a adjudecat bronzul, la aceeași categorie. În lupta pentru aur, Oprinoiu a cedat în fața lui Mircea Croitoru (CS Politehnica Iași), la penalizări, iar Negoescu a cucerit bronzul după ce a câștigat prin ippon una din finalele mici. Cei doi medaliți de la Turnu Severin sunt doi dintre cei mai reprezentati sportivi ai clubului de pe strada Câmpulung. Tot în acest an, dar la Naționalele de seniori, Oprinoiu a cucerit bronzul la categoria +100 de kilograne.