Ghinion sau dezavantaj, Chindia pierde nemeritat cu FCSB! Capul sus, băieți!

• Chindia pierde printr-un ghinion teribil meciul cu FCSB, disputat ieri, de la 21:00, pe Ilie Oană.

Golul bucureștenilor a venit în minutul 90+7, după ce Budescu a transformat un penalty acordat în ultima fază din meci, după un atac succesiv. O victorie nemeritată a oaspeților, care nu au arătat un joc consistent, cu excepția unui șut în bară și alte două – trei ocazii, chiar dacă au avut superioritate numerică 87 de minute, după eliminarea lui Kocic.

Cine monitorizează aceste arbitraje?

Nu scăpăm de erorile mari de arbitraj, care vor fi demonstrate prin reluări video, atât din partea centralului Rusandu, cât și a tușierilor. Lipsă de fair play la FCSB, într-un moment în care trebuia să înapoieze mingea târgoviștenilor, dar nu au făcut-o! Mai mult de atât, nu au dat mingea afară când jucătorii Chindiei erau accidentați…

Să-ți fie rușine, Andrei Vlad!

Deși e târgoviștean, portarul celor de la FCSB le-a râs ironic în nas spectatorilor de la Tribuna 1, în drum spre vestiar. Să luăm în considerare că e totuși tânăr…

Chindia putea deschide scorul încă din minutul eliminării lui Kocic, dacă Popa nu trimitea în bară, schimbând total cursul acestui meci…Chiar și așa, Chindia nu a pierdut nimic azi, din contră, a câștigat și mai mult respectul nostru, pentru atitudinea de care a dat dovadă! Emil Săndoi a arătat cât de intens a trăit meciul, iar din punctul meu de vedere, nu trebuie uitat niciodată, atunci când va alege alt drum! Respect celor peste 4000 de susținători, care au venit să încurajeze Chindia! Cu toții meritam măcat remiza, care putea fi considerată o victorie!

Fotbalul românesc e tot mai slab calitativ…cu arbitraje care care nu sunt demne de cel mai înalt nivel, fiind neprofesioniste sau rău intenționate. Și din acest aspect am ajuns aproape nesemnificativi în competițiile europene.

Chindia: Căbuz / Dinu (Corbu ’10) , Iacob, Celea, Căpușă (Ioniță ’85) / Dulca, Kocic / Popadiuc, Șerban, Popa / Florea (Martac ’79). Antrenor: Emil Săndoi.