FOTBAL: Chindia debutează cu eșec

Chindia a evoluat azi în cadrul primei etape a editiei de campionat 2017-2018 al Ligii a 2-a. Meciul a început la orele 11:00 în condiții foarte grele, temperatura depășind 30 de grade Celsius, nu au lipsit pauzele de hidratare. UTA Arad a luat cele trei puncte prin reușita din minutul 88, după ce Neguț a pierdut o minge în acțiune ofensivă iar oaspeții au concretizat prin contraatac după o centrare în fața porții la 8 metri. Arbitrajul a fost clar favorabil celor de la UTA, mai multe faze cheie ale meciului nefiind dictate pentru echipa noastră. Meciul a fost echilibrat, băieții de lângă Turn și-au dorit victoria și au făcut tot ce au putut. UTA e un adversar mai puternic decât până acum și a și dovedit asta pe Eugen Popescu, unde 2000 de oameni au fost prezenți. Chindia – UTA Arad 0-1 (0-0). Hai Chindia!