Final nebun de meci la Cornești în turul 2 al Cupei României

Flacăra Moreni s-a deplasat la Cornești pentru a juca cu Gloria meciul din turul 2 al Cupei României!

Gloria Cornești – Flacăra Moreni 1-2 (0-0)

La pauză scorul era „alb”, după o repriză echilibrată, urmând ca Mândru să înscrie în minutul 54 deși echipa sa, Gloria se afla în inferioritate numerică după ce Nicolaie a fost eliminat după o lovitură aplicată lui Parghel.

Bogdan Negrea ia roșu în minutul 65.

În minutul 86 Neguț înscrie și scorul devine egal, schimbând instantaneu nivelul jocului! 3 minute mai târziu, Cornești primește un penalty și are șansa să ia toate cele trei puncte dacă transformă! Ratează…La numai un minut de la ratare, Neguț înscrie pentru 1-2 și devine eroul meciului!

Final de meci! Flacăra merge în turul III al Cupei României!