Doar un punct în duelul suferinței! Tot mai greu pentru Urban Titu în campionat

Urban Titu continuă să nu se simtă deloc bine pe final de tur. Aflată pe loc retrogradabil, echipa din sudul județului a încheiat nedecis (1-1), disputa cu CS Podari, susținută în deplasare. În duelul suferinței din C3, dâmbovițenii au intrat în posesia punctului în ultimul sfert de oră al întâlnirii, când “veteranul” Ionică a restabilit egalitatea, după ce oltenii au deschis scorul prin C. Bălan, în prima repriză. Antrenorul Gheorghe Becheanu a mizat împotriva Podariului pe un “11” alcătuit din Drăgușin – I. Enache, Vlad, Negulescu, Lupu – Iancu, V. Ștefan, Bărcănescu, R. Enache – Manole, Truță, iar în actul secund au mai intrat Ionică și Stere. După remiza de la Podari, Titu a rămas tot pe penultimul loc în serie (14), cu doar 10 puncte acumulate, la fel ca Podari, ultima clasată. Sâmbătă, echipa dâmbovițeană va încheia turul campionatului printr-un meci acasă, împotriva lui ACSO Filiași, ocupanta locului 4. Chiar dacă jocul se anunță a fi unul infernal, Titu este obligată să câștige împotriva oltenilor, astfel încât iarna pe “Orășenesc” să nu fie una extrem de friguroasă. Potrivit unor surse din cadrul clubului există mari șanse ca în pauza de iarnă să existe numeroase schimbări la echipă, începând de la conducerile administrative și tehnice până la jucători.