CUPA ROMÂNIEI: Chindia s-a calificat în sferturi, după victoria de la Mediaș

Chindia s-a calificat în sferturile Cupei României, după ce a câștigat meciul de la Mediaș, împotriva celor de la Gaz Metan, prin autogolul lui Vlad Morar, din minutul 30, la lovitura liberă executată de Matiș!

Și Chindia a fost aproape de a-și da autogol, prin Popadiuc, în minutul 78, însă tabela a rămas neschimbată. Daniel Florea putea dubla avantajul în minutul 90+2, când a avut o ocazie de 1-1, portarul oaspeților închizând unghiul.

Deși am avut un meci în care nu s-au riscat multe, contează cel mai mult faptul că echipa noastră a adunat cele 3 puncte, care asigură calificarea în sferturile Cupei României, care reprezintă un aspect îmbucurător pentru iubitorii fotbalului dâmbovițean! Felicitări, băieți!