CS Muntenia Fieni – Luceafărul Dragomirești, meci cu multe goluri!

CS Muntenia Fieni a întâlnit formația din Dragomirești, Luceafărul, pe propriul teren, în cadrul etapei a 3-a a Ligii a 4-a. Meciul s-a disputat marți, 29 august, de la orele 18:00, cu o asistență de 100 de spectatori.

Meciul a fost echilibrat în prima repriză, Luceafărul a fost echipa care a deschis scorul prin Constantin, speculând o greșeală la mijlocul terenului și învingând-ul pe Bănescu printr-un șut bine plasat. Cei din Fieni au căutat egalarea și aceasta a venit prin Ionescu. Pauza meciului prinde ambele echipe la egalitate.

După pauză, Mihai Valentin înscrie un gol frumos și Fieni preia conducerea. Dragomirești face in pas în spate iar Ionescu devine „executorul” Luceafărului, care înscrie nu mai puțin de trei ori în poarta celor din Dragomirești într-un interval scurt de timp. Vlad Mihai, intrat pe parcurs, a închis tabela printr-un lob frumos de la 25 de metri. Dragomirești ratează un penalty, care oricum nu mai putea influența evoluția scorului. Final de repriză și de meci, cu dominare clară a gazdelor.

CS Muntenia Fieni – Luceafărul Dragomirești 6-1 (1-1)

Componența fienarilor: Bănescu / Oprescu, Nicolae, Ionescu, Toader / Stăncescu Ciprian, Miloiu, Cernea, Savu / Mihai Valentin, Iosif. Au mai intrat : Vlad Mihai, Nichita, Brînzoiu, Stăncescu Leonard.