Chindia, meci greu cu Daco Getica! Un egal care a urcat-o o poziție în clasament

foto facebook Daco Getica

După cum anticipam într-un material anterior, Chindia a avut meci greu cu Daco Getica! Târgoviștenii nu au putut trece peste momentul greu în care se află și au remizat cu Daco Getica în deplasare, în etapa 7 a Ligii a 2-a, scorul final fiind 2-2…Chindia nu a putut trece de ocupanta locului 11 și acumulează doar două puncte într-o serie de 4 meciuri.

2 pauză / X final – 1:2 (2:2)

Chindia a fost egalată în minutul 14, după ce Liviu Mihai a deschis scorul în minutul 7, urmând să conducă pe tabela de marcaj, la finalul primei reprize, grație reușitei lui Cherchez, din penalty. După pauză, la doar două minute, Daco Getica restabilește egalitatea, fiind și ultimul gol al partidei. Băieții lui Viorel Moldovan se află pe locul 9 după acest meci, cu 11 puncte acumulate, cu 7 mai puțin decât liderul Clinceni. Urmează un meci în Cupă, pe 18 septembrie, la “vecinii” de la Flacăra Moreni, iar pe 22, într-o altă etapă din campionat, Chindia primește vizita unei echipe emblematice, Farul Constanța, ocupanta locului 15, cu doar 6 puncte acumulate.