Chindia este noul lider al Ligii a 2-a, după meciul de la Bacău

Foto FC Chindia

Chindia a disputat azi, pe o căldură insuportabilă, de la orele 13:00, meciul din cadrul etapei a 3-a a Ligii a 2-a, la Bacău, pe stadionul celor de la Aerostar. Târgoviștenii au controlat prima parte a meciului, având posesia, neavând faze notabile. Jocul a devenit șters pe finalul primei reprize, urmând ca după pauză să se reia minuțios construcția. Vine și golul în minutul 58, când Cherchez deschide scorul printr-un șut bine plasat, fără emoții! Urmează o parte o jocului în care Aerostar caută egalarea. Minutele se scurg iar în ultima parte a meciului echipele sunt imprecise, Chindia nu se grăbește la repuneri iar Bacău se pripește din cauza crizei de timp. Florea înscrie printr-un lat pe colțul lung, cu mult efect, în minutul 94, stabilind scorul final 0:2.

Aerostar Bacău – Chindia 0-2 (0-0)

Chindia este noul lider al Ligii a 2-a, după 3 meciuri în care a obținut maxim de puncte! Petrolul Ploiești și Sportul Snagov sunt pe podium, în spatele Chindiei, cu câte 2 puncte mai puțin, cel puțin până la meciul celor de la Energeticianul, care poate reveni pe primul loc dacă va câștiga meciul de mâine, din deplasarea de la U Cluj.