ATLETISM: Cristian Stoean a terminat pe locul 3 Marele Premiu al orașului Slănic

Atletul dâmbovițean Cristian Stoean a terminat pe podium Marele Premiu al orașului Slănic de alergare pe șosea. Sportivul de la CS/CSȘ Târgoviște s-a clasat pe locul 3 la crosul destinat juniorilor, seniorilor și veteranilor. Stoean a concurat la seniori, iar poziționarea pe ultimul loc al podiumului a adus în contul acestuia un premiu în valoare de 400 de lei. De asemenea, la secțiunea Open, elevul lui Nicolae Guțoiu a terminat concursul pe locul 4. Stoean va merge la sfârșitul acestei săptămâni la Vatra Dornei pentru a participa la o selecție națională de alergare montană în vederea Balcaniadei și a Campionatelor Europeane și  Mondiale . Un rezultat bun la crosul orașului Slănic a obținut și Ivona Ionaș. Sportiva de la CSȘ Târgoviștea  s-a clasat pe locul 2 la secțiunea dedicată juniorilor III. Tot în acest an, atleta clubului târgoviștean a obținut două medalii de bronz în proba de 800 metri, la juniori II și III. CSȘ Târgoviște a mai fost reprezentat la Marele Premiu al orașului Slănic de alți doi atleți. Gabriel Chiran a terminat crosul pe locul 4, iar Ancuța Ene pe locul 6.