ASFC Pucioasa se impune la Moreni și urcă în clasament în locul Flacărei

Astăzi de la orele 18:00 a avut loc derby-ul dâmbovițean al Ligii a 3-a, disputat între Flacăra Moreni și ASFC Pucioasa, pe terenul primei menționate. Chiar dacă vremea a fost rea, câteva sute de spectatori au fost prezenți la meci, profitând și de faptul că tribuna 1 a stadionului de lângă cartierul „Mica Italie”, este acoperită. Galeria morenară a cântat pe tot parcursul meciului, chiar dacă tabela a nu „a ținut” cu ei.

Flacăra a dominat prima parte a partidei, urmând ca jocul să se echilibreze pe la jumătatea reprizei. Lețu înscrie în minutul 39, din interiorul careului, printr-o execuție foarte bună pe colțul scurt, sub bară. Flacăra reacționează imediat și are o dublă șansă de a înscrie în minutul 42, scorul rămâne neschimbat până la pauză. În minutul 72, același Lețu majorează diferența și meciul se deschide și mai mult, jucându-se pe contre. Flacăra caută să înscrie și este prinsă pe contraatac, Calofir înscriind fără emoții, din 6 metri, în minutul 86. Oprescu înscrie golul de onoare, în minutul 90+4, și stabilește scorul final 1-3. În urma înfrângerii de azi, Flacăra coboară pe locul 10, cu 37 puncte, în timp ce Pucioasa urcă pe 9, cu 39 de puncte. Mult succes în continuare ambelor echipe, să sperăm că vor avea pe viitor resurse pentru performanță!