A ajuns la cota 7 în Liga I! Andrei Ivan a marcat la prima apariție oficială din acest an pentru Craiova

Morenarul Andrei Ivan a arătat mare poftă de gol la reluarea Ligii I. Atacantul de 20 ani a reușit să-și treacă numele pe lista marcatorilor în meciul CS U Craiova – FC Voluntari, câștigat de olteni cu scorul de 5-0. Noul căpitan al Craiovei a înscris cel de-al cincilea gol al formației antrenate de Gheorghe Mulțescu, cu 11 minute înainte de ultimul fluier al arbitrului, după ce mai reușise să perforeze poarta ilfoveană Rocha, Bancu și Băluță (2). Până la reușita din ultima parte a întâlnirii, Ivan a trimis mingea în transversală în prima repriză și a mai irosit alte câteva ocazii clare de gol. Morenarul a ajuns la cota 7 în actualul sezon al Ligii I, dar în același timp a urcat cu Craiova pe locul 2 în clasament.