kiss2025a.jpg Euroguard 	oneminamed_nav.gif dsgmotor.gif

Agenda parlamentară: Parlamentarii PNL au continuat tradiția Mărțișorului

Cei doi parlamentariliberali din județ, senatorul Iancu Caracota și deputatul Cezar Preda au oferit, ieri, 1 martie, mii de mărțoșoare doamelor și domnișoarelor din Târgoviște, Titu, Găești și Moreni. La Titu și Găești, acțiunii i s-au alăturat și cei doi edili ai formațiunii. Parlamentarii liberali continuă astfel, tradiția Mărțișorului, vestitor al primăverii, care pierde teren în ultimii ani în fața unor simboluri sau sărbători mai moderne.

Majoritatea doamnelor întâlnite s-au bucurat pentru păstrarea tradiției. Unele, ceva mai preocupate de politică, au avut și propuneri pentru agenda parlamentarilor sau pentru conducerea liberală.

Cei doi parlamentari au fost însoțiti în acțiune și de tineri din organizațiile de tineret.

Conducerea organizației Partidul Național Liberal Dâmbovița a ales, se pare, să nu mai ofere anul acesta mărțișoare sau flori de 1 martie, excepției făcând orașul Răcari. Bugetul  nu mai permite astfel de cheltuieli.

 

 

Distribuie:

Lasă un comentariu

Contact / Trimite știrea ta > 0737 449 352 > [email protected]
MedcareTomescu romserv.jpg hymarco

CITEȘTE ȘI

Metex oneminamed Gopo
kiss2025a.jpg dsgmotor.gif
novarealex1.jpg ConsultOptic memco1.jpg
Newsletter Gazeta Dambovitei
Introdu adresa ta de e-mail si vei fi la curent cu cele mai importante stiri din Targoviste si din judetul Dambovita.
E-mailul tau nu va fi facut public

Parteneri media