Președintele AUR, George Simion, a fost singurul lider de partid de la nivel central prezent anul acesta în pelerinaj la sărbătoarea Sfântului Nifon, la Târgoviște. Simion a fost însoțit de avocatul Ciprian Iacob, coordonator județean al campanie electorale pentru președinția României. Cei doi au luat parte la ceremonia religioasă oficiată la Mitropolia Târgoviștei, alături de oficialități și numeroși alți pelerini.
„Astăzi, de ziua Sfântului Nifon, am avut bucuria să participăm alături de Președintele nostru, George Simion, la Sfânta Liturghie oficiată la Catedrala Mitropolitană din Târgoviște.
Oameni din tot județul au vrut să îi strângă mâna, să facă fotografii cu dânsul, să îi împărtășească din problemele lor sau doar să îi ureze succes în alegeri!” a transmis AUR Dâmbovița.