Dâmbovițenii rămân fără medicamente esențiale pentru că sunt „prea ieftine”
Tot mai mulți dâmbovițeni descoperă cu groază că medicamentele de care au atâta nevoie dispar din farmacii. Fie se găsesc foarte greu, fie sunt scoase definitiv din piață. Există înlocuitoare, însă acestea sunt mult mai scumpe, iar uneori nu se compensează. Mulți dintre cei care suferă de boli oncologice sau endocrinologice, rămân fără medicamentele de … Citește mai mult



