TÂRGOVIȘTE: Se construiește prima autogară de după Revoluție
Primăria Târgoviște construiește pe Calea Ialomiței o autogară pe aproximativ 17.000 de mp, fiind prima astfel de investiție derulată în județ după Revoluție. Autogara este parte a proiectului cu finanțare europeană de reabilitare și modernizare a transportului public, în cadrul căruia s-au achiziționat și autobuzele hibryd. “Noua autobază va avea dimensiuni impresionante, respectiv o suprafață … Citește mai mult



