Sute de sancțiuni pentru nesimțire, la Târgoviște
Aproximativ 150 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate săptămâna trecută în municipiul Târgoviște, cele mai multe vizând tulburarea ordinii și liniștii publice, consumul de alcool pe domeniul public, depozitarea neautorizată a deșeurilor, dar și circulația atelajelor sau regimul câinilor cu stăpân, a anunțat primarul municipiului Târgoviște, Cristian Stan. „Chiar dacă sancțiunile iși ating într-o anumită … Citește mai mult



