Ionel Petre propune comasarea tuturor instituţiilor cu atribuţiuni de mediu și director unic
Preşedintele ALDE Dâmboviţa are un proiect de eficientizare a Ministerului Mediului: „La nivelul ministerului trebuie să dispară trei agenţii naţionale, să se creeze o direcţie generală de mediu care să aibă în teritoriu direcţii executive judeţene conduse de un singur director, nu de trei cum este în cazul de faţă…” Comasarea tuturor instituţiilor cu atribuţiuni … Citește mai mult



