Gabriel Drăgușanu are 36 de ani este născut în Târgoviște și a impresionat juriul competiției „Chefi la cuțite”, încă din preselecții. După ce a luat trei cuțite de la cei trei chefi, Gabriel a trecut și de etapa celor 3 probe eliminatorii cu ajutorul cărora sunt formate echipele din concurs și a ajuns să concureze în tunica de Aur Alb, respectiv culoarea echipei lui Chef Sorin Bontea.
Gabriel nu are o poveste de viață banală. O întreagă aventură și un anturaj greșit l-au transformat într-un bucătar-chef apreciat. Întreaga lui poveste o găsiți în Revista Municipiul Târgoviște – AICI!
Se pare că Chef Sorin Bontea se leagă tot mai mult de fosta Cetate de Scaun. După ce le-a oferit dâmbovițenilor o sală de evenimente elegantă și cu un meniu atent selectat de el, Plazza Events, acum speră să obțină trofeul competiției Chefi la cuțite alături de un târgoviștean.