Victorie pe “Orășenesc” după mult timp. Urban Titu a trecut la scor de neprezentare de ACS Șirineasa

Magazin Orient

Urban Titu a bifat, sâmbătă după-amiază, prima victorie în campionat. Formația pregătită de Gheorghe Becheanu și Marinică Ionică a arătat cel mai bun joc din acest sezon și a spulberat-o pe ACS Șirineasa, cu scorul de 3-0. Dâmbovițenii au distrus fostul lider din C3 în ultima jumătate de oră a înâlnirii, când au reușit să marcheze de trei ori. Chiar dacă Șirineasa s-a arătat ca fiind o echipă arțăgoasă, unde apărarea a fost până la un moment dat punctul forte, aceasta a cedat pe neașteptate. Pentru Titu, I. Enache a deschis scorul în minutul 65, după care în ultimele zece minute ale partidei (80, 84), Truță și-a trecut în cont “dubla” stabilind scorul final pe “Orășenesc”. Potrivit lui antrenorului secund, Marinică Ionică, Urbanul a fost urmărită și încurajată din tribune de numeroși spectatori, lucru care a lipsit cu desăvârșire în ultima perioadă. În disputa cu Șirineasa, Becheanu a aruncat în teren un “11” alcătuit din Drăgușin – Sima, Vlad, Negulescu, Lupu – R. Enache (83 Stere), Ștefan, Bărcănescu, I. Enache – Manole (72 G. Ion), Truță (85 Ionică). Lotul de jucători al divizionarei C dâmbovițene s-a micșorat la începutul acestei săptămâni după ce Andro a decis să meargă la muncă în Anglia. Etapa viitoare, Urban va întâlni în deplasare, pe CS Mioveni II.