kiss2025a.jpg Euroguard 	oneminamed_nav.gif dsgmotor.gif

Sportivii morenari au urcat pe podium, din prima zi a Campionatului Național Individual al României la Motocros

Municipiul Moreni găzduiește etapa a IV-a din Campionatul Național Individual al României la Motocros,  competiție cu peste  100 de sportivi înscriși la start, reprezentând cluburi din toată țara.

La competiție s-au remarcat și sportivii Secție de motociclism a Clubului Flacăra Moreni. În prima zi de concurs au urcat pe podium:

  • ROBERT VĂCARU – LOCUL I LA CLASA AMATORI MX 2
  • DARIAN VASILE – LOCUL III LA CLASA 50 CC JUNIORI MICI
  • ROMULUS NECȘOIU – LOCUL VII LA CLASA AMATORI MX 2!

Pe circuitul special amenajat de la Sângeriș s-a amenajat pentru acest an un nou traseu pentru clasele de copii, trambuline noi, lărgiri de traseu, dar și s-a realizat și o nouă configurație din punct de vedere tehnic și organizatoric la start.

Competiția de la Moreni este organizată de Clubul Sportiv Municipal Flacăra Moreni, Primăria municipiului Moreni și Federația Română de Motociclism.

Rezultatele finale ale curselor din prima zi sunt disponibile aici: http://www.frm.ro/wp-content/uploads/Rezultate-CNIR-MX-ET-IV-MORENI-50-AMAT-VET-18.06.2022.pdf

Distribuie:
Contact / Trimite știrea ta > 0737 449 352 > [email protected]
MedcareTomescu romserv.jpg hymarco

CITEȘTE ȘI

Metex oneminamed Gopo
kiss2025a.jpg dsgmotor.gif
novarealex1.jpg ConsultOptic memco1.jpg
Newsletter Gazeta Dambovitei
Introdu adresa ta de e-mail si vei fi la curent cu cele mai importante stiri din Targoviste si din judetul Dambovita.
E-mailul tau nu va fi facut public

Parteneri media