Sorana Cîrstea este în sferturile WTA 500 Grampians Trophy, după ce a învins favorita numărul 2, Belinda Bencic

Sorana Cîrstea s-a impus cu 2-0 (7-5, 6-2), în meciul cu Belinda Bencic, în optimile Grampians Trophy, de la Melbourne!

Partida a durat o oră și 23 de minute, elvețianca Bencic (12 WTA) fiind una din marile favorite ale turneului! Târgovișteanca a tranșat destul de rapid meciul, în care s-au jucat doar două seturi. În urma victoriei, sportiva are asigurat un cec de 8770 de dolari și să sperăm că va mai acumula.

În sferturi, Sorana (72 WTA), o va întâlni pe Ann Li (99 WTA), în cursul nopții următoare, în jurul orei 02:00. Succes, Sorana!