Chindia Târgoviște obține 3 puncte foarte mari la Ovidiu, în urma meciului din cadrul etapei 24, contra Farului Constanța!
Un meci dinamic, plăcut ochiului, cu multe faze importante la ambele porți, cu șuturi în bară și o eliminare la gazde, încă din minutul 30.
Daniel Florea înscrie pentru târgovișteni, în minutul 82, aducând prin reușita sa cele 3 puncte și prima victorie din 2022, după două scoruri albe! Un grup de susținători a făcut deplasarea la meci!
Noii veniți au lăsat o impresie bună și pot fi un plus important pentru echipă. Passaglia a fost titular, jucând mijlocaș central, fiind schimbat în minutul 90+1, în timp ce Chunchukov a evoluat pe postul de mijlocaș dreapta, înlocuindu-l pe Sila, în minutul 66.
Autorul golului, Daniel Florea, ne-a oferit o scurtă declarație:
„Un meci foarte important pentru noi, și un rezultat ce ne dă încredere pentru ce va urma!
Mă bucur că am reușit să marchez, aveam nevoie de acest „deblocaj” pentru mine personal, dar mai ales pentru echipă!
Știu cât muncim, știu că facem totul pentru victorie și pentru a face lumea fericită, iar bucuria este cu atât mai mare, pentru că am făcut-o la final alături de suporterii noștri, care au fost alături de noi și vreau să le mulțumesc pe aceasta cale!
Sunt încrezător și vom face totul pentru echipă! Forza Chindia Târgoviște!”
Chindia: Căbuz (Moldovan ’46) / Ioniță, Iacob, Pițian, Butean (Căpușă ’66) / Popadiuc, Dulca, Passaglia (Celea ’90+1), Sila (Chunchukov ’66) / Popa, Florea (Cherchez ’85). Antrenor: Emil Săndoi.
Felicitări tuturor și sperăm la o evoluție bună, în ultimele meciuri din retur!
Foto: Florea Daniel / Facebook
BMG