Fotbal feminin. CSȘ Târgoviște, la prima victorie în Superligă

Echipa de fotbal feminin CSȘ Târgoviște a obținut o victorie importantă în etapa a 4-a din cadrul Superligii. Formația dâmbovițeană a trecut, pe teren propriu, de Real Craiova, cu scorul de 1-0, la capătul golului marcat de Giorgiana Vasile, în repriza a doua. Pe stadionul din Șotânga, trupa lui Mihai Tătăranu a tras din greu până a acumulat toată zestrea de puncte cu oltencele. De asemenea, succesul cu Craiova a fost primul din acest sezon pentru târgoviștence. “Am avut parte de un meci dur. Mă bucur că am bătut Craiova, după ce nu o mai făcusem de mult timp. Le-am dat un pic peste nas oltencelor că prea se credeau superioare înaintea jocului. Ne-am mobilizat bine, iar în repriza a doua am înscris golul victorios”, ne-a declarat antrenorul Mihai Tătăranu. La capătul succesului cu Real, formația târgovișteană ocupă locul 6 în clasament, cu patru puncte acumulate, în urma  a două  jocuri disputate. În disputa cu Craiova, CSȘ a folosit o formulă de echipă alcătuită din R. Neagu – F. Ionescu, Mih. Neacșu, S. Oprica, Ș. Burcea – M. Merlan, G. Vasile, A. Sfiea (88 A. Dorobanțu), A. Tomescu (90 F. Moise) – Mar. Neacșu (75 I. Negulescu), I. Oprescu. Miercuri, CSȘ Târgoviște va întâlni ASA Târgu Mureș, în deplasare, într-un meci restanță din etapa a 2-a.