Chindia „umbrește” Farul din Constanța pe Eugen Popescu

foto arhiva

Târgoviștenii s-au impus în meciul din cadrul etapei a 8-a, disputat duminică, 23 septembrie, de la orele 11:00, pe Eugen Popescu. Farul Constanța e departe de forma pe care o avea când se afla în Liga 1, chiar și în Liga 2, reușind totuși să înscrie golul de onoare marcat de Diakite în minutul 19, când tabela arăta egalitate – 1:1. Șerban și Dudea au marcat pentru Chindia până la pauză, urmând ca în repriza secundă, Cherchez să înscrie de două ori, transformând și un penalty, iar Neguț închizând scorul, 5:1!

Chindia se află în acest moment pe locul 7, cu 14 puncte, 6 mai puțin decât liderul Snagov. În etapa următoare, târgoviștenii se vor deplasa la Dacia Unirea Brăila, ocupanta ultimului loc!

Componența echipei: Aioani / Martac, Dudea, C. Dinu (’73 Vătavu), D. Dumitrașcu / Novac, Lungu / Șerban (’72 Mihaiu), L. Mihai, Cherchez (’78 Neguț) / Florea. Antrenor: Viorel Moldovan