kiss2025a.jpg Euroguard 	oneminamed_nav.gif dsgmotor.gif

Astăzi se joacă Urban Titu – FC Argeș

Fotbaliştii de la Urban Titu au parte de un program infernal în următoarele şase zile. Pe lângă obişnuitele şedinţe de pregătire, elevii lui Rică Neaga sunt nevoiţi să efectueze vizita medicală (marţi şi miercuri, la Policlinica Vitan, din Bucureşti), să dispute trei meciuri amicale, iar de joi, să intre în cantonamentul centralizat ( Baza Sportivă de la Hagioaica).

Primul test de verificare din această săptămână va fi susţinut împotriva lui FC Clinceni, astăzi, de la orele 18.00. Cum ilfovenii nu au fost lăsaţi de autorităţi să joace pe arena „Nicolae Dobrin” din Piteşti, jocul se va disputa la Curtea de Argeş, pe stadionul „Municipal”. Alte două amicale pe care Urbanul le susţine în această săptămână, cele cu FC Olt Slatina (miercuri) şi Atletic Bradu (sâmbătă) nu vor mai avea loc pe „Orăşenescul” din Titu, aşa cum se stabilise iniţial, ci pe terenul formaţiilor adverse.

La antrenamentul de ieri, conducerea tehnică a testat mai mulţi jucători care s-au aflat în probe la divizionara C dâmboviţeană. Lotul de jucători pe care Neaga va miza în cantonamentul centralizat va fi definitivat la sfârşitul meciului cu FC Olt Slatina.

Distribuie:

Lasă un comentariu

Contact / Trimite știrea ta > 0737 449 352 > [email protected]
MedcareTomescu romserv.jpg hymarco

CITEȘTE ȘI

Metex oneminamed Gopo
kiss2025a.jpg dsgmotor.gif
novarealex1.jpg ConsultOptic memco1.jpg
Newsletter Gazeta Dambovitei
Introdu adresa ta de e-mail si vei fi la curent cu cele mai importante stiri din Targoviste si din judetul Dambovita.
E-mailul tau nu va fi facut public

Parteneri media