kiss2025a.jpg Euroguard InCaseEnergy 	oneminamed_nav.gif

Locuri de muncă prin reţeua Eures, pentru dâmboviţeni

După ce AJOFM Dâmboviţa a anunţat zilele trecute că Danemarca are nevoie de 35 de culegători de căpşuni, alte ţări au anunţat o ofertă generoasă de locuri de muncă, prin reţeaua Eures. Potrivit unui comunicat de presă al AJOFM Dâmboviţa, oferta de locuri de muncă este următoarea:

    Germania: 123 de locuri de muncă pentru persoanele calificate în meserii precum:

– barman, bucătar, personal servire clienţi cafenea, asistent medical, operator comandă numerică, asistent însoţitor persoane în vârstă, instalator, mecanic instalator, îngrijitor bătrâni, mecanic auto, electrician, tâmplar, vopsitor lemn/metal, bucătar, supraveghetor noapte, personal de serviciu, educatoare şi inginer mecanic.

Ungaria: 2 locuri

INGINER MECANICabilitati de comunicare, atitudine ferma, abilitate pentru calatorie, cunostinte de CAD, constituie avantaj cunostinte de SolidWorks, Unigraphics, experienta privind tehnologia de placa.

–  INGINER MECANIC/SEF DEPARTAMENT CONSTRUCTII DE PLACA  –  studii superioare de inginer mecanic, experienta in proiectarea si fabricarea utilajelor/masinilor, cunostinte de germana si engleza, experienta de conducere, cunostinte de managementul proiectelor, cunostinte de MS Office si CAD.

Irlanda: 25 locuri

ASISTENTE MEDICALE    – 1 an experienta;

MEDIC OFTALMOLOG    – minim 3 ani experienta in spital;

PSIHIATRU    –  minim un an experienta;

Marea Britanie : 150 locuri

ASISTENT MEDICAL  –  obligatoriu calificare, minim 6 luni experienta, abilitati de comunicare în limba engleză;

Republica Cehă: 10 locuri

LUCRĂTOR SEZONIER HORTICULTURĂ – se solicită abilităţi manuale, iar experienţa în seră constituie avantaj;

Olanda: 20 locuri

MACELAR(TRANSATOR)CARNE VITA  – se solicită  experienta in meseria de macelar şi cunoştinţe de limba germană sau engleză.

–         site www.dambovita.anofm.ro

–         e-mail:[email protected]

–         sediul instituţiei din Târgovişte, str. Tudor Vladimirescu , nr. 1A, camera 309, et III – Soare Valentina.

Director Executiv,                                         Întocmit,

Constanţa ANGHEL                   Daniela Stanca – comp. Comunicare

Citeşte şi Culegătorii de căpșuni sunt doriți în Danemarca

 

 

Distribuie:

Lasă un comentariu

Contact / Trimite știrea ta > 0737 449 352 > [email protected]
MedcareTomescu romserv.jpg hymarco

CITEȘTE ȘI

Metex oneminamed Gopo
kiss2025a.jpg dsgmotor.gif
novarealex1.jpg ConsultOptic memco1.jpg
Newsletter Gazeta Dambovitei
Introdu adresa ta de e-mail si vei fi la curent cu cele mai importante stiri din Targoviste si din judetul Dambovita.
E-mailul tau nu va fi facut public

Parteneri media