kiss2025a.jpg Euroguard InCaseEnergy 	oneminamed_nav.gif

Inspectoratul Județean de Poliție are forțe noi

Nouă absolvenţi ai Academiei de Poliţie „ Alexandru Ioan Cuza”   Bucureşti, promoţia 2013,  s-au prezentat la sediul Inspectoratului Judeţean de Poliţie Dâmboviţa pentru a-şi prelua atribuţiile de serviciu.

În data de 01 decembrie a.c., prin Ordinul  Ministrului Afacerilor Interne, absolvenţii Academiei de Poliţie  „Alexandru Ioan Cuza”  au fost înaintaţi la gradul profesional de ofiţer, 9 subinspectori de poliţie venind în sprijinul structurilor poliţiei dâmboviţene.

Astfel, ofiţerii de poliţie au fost repartizaţi la Serviciul Rutier, Poliţiile  municipiilor Târgovişte şi Moreni, Poliţia Oraşului Răcari, Poliţia Oraşului Fieni.

Poliţiştii vor desfăşura activităţi specifice pentru prevenirea şi combaterea faptelor antisociale şi asigurarea unui climat de ordine şi siguranţă publică.

Colectivul de conducere al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Dâmboviţa le urează succes în activitatea profesională, putere de muncă, asigurându-i de un  sprijin real pentru a-şi putea îndeplini în mod corespunzător atribuţiile ce le revin.

Distribuie:

Un comentariu la „Inspectoratul Județean de Poliție are forțe noi”

  1. Parca mai ieri ,intra in randurile politistilor damboviteni si dl.Zepisi.Astazi este inspector sef.Deci, cei repartizati la circulatie ,spor la ….scaunul de sef de politie.

Lasă un comentariu

Contact / Trimite știrea ta > 0737 449 352 > [email protected]
MedcareTomescu romserv.jpg hymarco

CITEȘTE ȘI

Metex oneminamed Gopo
kiss2025a.jpg dsgmotor.gif
novarealex1.jpg ConsultOptic memco1.jpg
Newsletter Gazeta Dambovitei
Introdu adresa ta de e-mail si vei fi la curent cu cele mai importante stiri din Targoviste si din judetul Dambovita.
E-mailul tau nu va fi facut public

Parteneri media