Ca urmare a punerii în circulație a noilor mijloace de transport în comun Mecerdes Benz Citaro-Hybrid, în Municipiul Târgoviște, au survenit modificări în programul de transport, atât în „Urban” cât și în „Zonele limitrofe – CIVITAS”.
Călătorii pot solicita informații la dispeceratul SPMT la numărul de telefon: 0730.222.247
TRASEE INTERNE TÂRGOVIȘTE
TRASEU 1 – M XI – Minion – Catedrala – Ialomița – Dealu Mare – Spitalul Județean – Direcția Muncii – Calea Campulung – Autogară – B.dul Eroilor – Haltă Teiș;
TRASEU 2B – UM Teiș – Haltă Teiș – 7 Noiembrie – Finanțe – Muzeul de Istorie – Școala 2 – Piața 1 Mai – Caraiman – Catedrala – Minion – MALL;
TRASEU 3 – M XI – Tribunalul Nou – Artă Populară – Școala 2 – Muntenia – Mitropolie – Col. Băltărețu – Spitalul Județean – Direcția Muncii – Calea Câmpulung – Romlux – Protecția Plantelor – Priseaca Intrare – Priseaca Școală – Priseaca Sat;
TRASEU 4 – M XI – Minion – Catedrala – Caraiman – Muntenia – Mitropolie – Col. Băltărețu – Monument – Vicas – COS P3;
TRASEU 5 – Campus – Piața 2 Brazi – M IV – M III – Polivalentă – Garaj – Universitatea Valahia – Pavcom – Gara – B.dul Carol – Mitropolie – Piața 1 Mai – Caraiman – Catedrală – Minion – M XI – Complex Natație;
TRASEU 6 – Piața 2 Brazi – M IV – M III – Calea Câmpulung – Spitalul Județean – Catedrala – Minion – M XI – Fabrica de Spirt – PECO – Oborul Vechi – Betania – ANL – Sagricom;
TRASEU 7 – Dedeman – Piața 2 Brazi – M IV – M III – Polivalentă – Garaj – Universitatea Valahia – Pavcom – Gara – MALL – M XI – Complex Natație;
TRASEU 8 – Bdul Eroilor – Haltă Teis – 7 Noiembrie – Finanțe – Piața 2 Brazi – M IV – M III – Polivalentă – Garaj – Universitatea Valahia – Pavcom – Vicas – COS P3;
TRASEU 9 – Str. Legumelor – PECO – Fabrica de Spirt – Minion – Catedrala – Caraiman – Muntenia – Mitropolie – Col. Băltărețu – Spitalul Județean – Direcția Muncii – Calea Câmpulung – Autogară – Bdul. Eroilor – Halta Teiș;
TRASEU 11 – M XI – Tribunalul Nou – Arta Populară – Școală 2 – Lt. Stancu Ion – Dealu Mare – Gara – Pavcom – Universitatea Valahia – Garaj – Polivalentă – Autogară – Bdul Eroilor – Micro II;
TRASEU 13 – M XI – Minion – Catedrală – Caraiman – Muntenia – Col. Băltărețu – Spitalul Județean – Direcția Muncii – Calea Câmpulung – Romlux – Cromsteel – SARO – Spitalul Municipal;
TRASEU 14 – Class Park – Magrini – APM Dâmbovița – Școala 2 – Piață 1 Mai – Caraiman – Catedrala – Minion – MALL – Spitalul Județean – Direcția Muncii – Calea Câmpulung – M III – M V – Piață 2 Brazi – Class Park.