Tudor Gheorghe a pornit într-un nou turneu. „Primavara Simfonic”, spectacolul pe care l-a pus în scena în urma cu zece ani, poate fi văzut din nou în marile oraşe din ţară. Artistul va ajunge la Târgovişte pe data de 13 iunie.
„Primavara Simfonic” ar putea fi considerat unul dintre cele mai complexe spectacole muzicale, un concert ce reuşeşte să îmbine magistral manifestările spiritului uman prin poezie şi muzică, note muzicale şi senzatii acustice înălţătoare. Tudor Gheorghe va cânta în toată ţara împreună cu peste 80 de muzicieni. „Noapte de mai”, „Valtul rozelor”, „Salcâmul”, „Note de primavara” sunt doar cateva dintre melodiile care vor putea fi auzite în concert.
Concertul de la Târgovişte va avea loc pe data de 13 iunie, începând cu ora 19:00, la Casa de Cultură a Sindicatelor din municipiu.