kiss2025a.jpg Euroguard 	oneminamed_nav.gif dsgmotor.gif

Piesă nerecomandată minorilor, la Teatrul Municipal Târgovişte (video)

Spectacolul „Tacâmuri de pui” în regia lui Gabriel Ionescu se joacă mâine, 3 noiembrie, de la ora 19.00, la sala Tony Bulandra.

Piesa de Spiro Gyorgy este o dramă domestică ce are în centru dezamăgirea unui tânăr delincvent, provocată de reîntâlnirea mult dorită cu tatăl său alcoolic.

Spectacolul a mai fost montat în România la Teatrul Naţiona Târgu Mureş şi Teatrul Bulandra din Bucureşti.  Stilul avangardist al autorului, care include limbaj licenţios şi personaje cu comportament indecent, este o particularitate a spectacolului care trebuie luată în considerare şi de către publicul târgoviştean. Piesa nu este recomandată minorilor sub 15 ani.

Preţul unui bilet este de 10 lei. Elevii şi studenţi beneficiază de o reducere de 50%.

Vezi aici imagini din spectacol!

 

Distribuie:

Lasă un comentariu

Contact / Trimite știrea ta > 0737 449 352 > [email protected]
MedcareTomescu romserv.jpg hymarco

CITEȘTE ȘI

Metex oneminamed Gopo
kiss2025a.jpg dsgmotor.gif
novarealex1.jpg ConsultOptic memco1.jpg
Newsletter Gazeta Dambovitei
Introdu adresa ta de e-mail si vei fi la curent cu cele mai importante stiri din Targoviste si din judetul Dambovita.
E-mailul tau nu va fi facut public

Parteneri media