Gazeta Dâmboviței face din luna cadourilor, luna premiilor! În perioada 1 – 20 decembrie, cotidianul nostru va provoca cititorii la concursuri cu premii.
Câștigă un set de accesorii format dintr-un portmoneu elegant, o eșarfă și o bentiță pentru perioada rece. Tot ce trebuie să faci este să trimiți pe adresa redacției [email protected] sau să lași în subsolul articolului un mesaj cu o idee de cadou trăsnit pe care l-ai oferi celui mai bun prieten. Așteptăm ideile voastre până pe 2 decembrie, la ora 16:00. Cel mai interesant mesaj va fi premiat și publicat în Gazeta Dâmboviței!
Orice cadou dăruit din suflet îţi aduce în suflet bucuria sărbătorii, iar dacă are un strop de originalitate şi autenticitate este şi mai plăcut. Eu aş alege o cutie, aş împachet-o şi aş pune în ea multe bileţele care să cuprindă urări, mesaje amuzante, îndemnuri, fotografii din copilărie şi bomboaneee. Pentru a fi o surpriză adevărată, cadoul îl voi trimite prin poştă, din timp, ca să ajungă chiar de Crăciun.
eu i.as oferi o tarta cu ardei iute si insiropata cu tabasco
I.as oferi o tarta cu ardei usturati si însiropată cu tabasco
http://www.shitexpress.com/ – Pentru cei mai buni dintre prieteni!
Eu m-am gândit la o figurină, cam de vreo 30 cm, confecționată din săpun, în formă de preot cu o cădelniță în mână si când tragi de ea îi iese ceva de sub patrafir.
I-as darui celui mai bun prieten un Mos Craciun ,,antistress”!
I.as face cadou o hartie igenica Sudoku :))
Eu i as face cadou celui mai bun prieten al meu un papion in forma de mos craciun.( daca as si gasi asa ceva la noi in oras)
As avea doua idei foarte traznite pt. a aduce un zambet pe buze sarbatoritului:
1) Poti face o mamaliga si sa o decorezi frumos cu frisca,fructe etc.. astfel incat sa semene leit cu un tort 😉 (tare v-a fi momentul cand trebuie sa taie tortul si sa dea felia binemeritata la fiecare invitat);
2) O scarita de papagal si un bol pentru mancare de caini… cu mesajul : ” nu mai fii un papagal. E timpul sa duci o viata de caine!!!”
Îmi doresc acest cadou deoarece sunt o fata în scaun cu rotile și îmi doresc sa primesc și eu un cadou de sfintele Sărbători. .