kiss2025a.jpg Euroguard InCaseEnergy 	oneminamed_nav.gif

Zi de 13 pe șoselele județului

Două accidente au avut loc pe drumurile județului în prima parte a acestei zile. Cauzele suunt în top “cele mai frecvente” cauze ale accidentelor rutiere”: neacordarea de prioritate și neadaptarea vitezei la condițiile de drum.

Unul dintre accidente a avut loc pe DN72, la ieșirea din localitatea IL Caragiale spre localitatea Dărmănești. Un bărbat în vârstă de 49 de nu a acordat prioritate de trecere și un alt autoturism condus regulamentar. Din accident a rezultat rănirea ușoară u unui pasager din autoturismul care circula regulamentar.

Un alt șofer, în vârstă de 53 de ani, nu a a adaptat viteza la condițiile de drum, a ieșit de pe carosabil și a intrat în coliziune cu un stâlp din rețeaua de alimentare cu energie electrică. Accidentul a avut loc în interiorul localității Șotânga. Conducătorul autoturismului este evaluat medical la fața locului.

Distribuie:

Lasă un comentariu

Contact / Trimite știrea ta > 0737 449 352 > [email protected]
MedcareTomescu romserv.jpg hymarco

CITEȘTE ȘI

Metex oneminamed Gopo
kiss2025a.jpg dsgmotor.gif
novarealex1.jpg ConsultOptic memco1.jpg
Newsletter Gazeta Dambovitei
Introdu adresa ta de e-mail si vei fi la curent cu cele mai importante stiri din Targoviste si din judetul Dambovita.
E-mailul tau nu va fi facut public

Parteneri media