kiss2025a.jpg Euroguard InCaseEnergy 	oneminamed_nav.gif

Unul dintre atacatorii de la Văcărești a fost dus în arest. Este acuzat de tentativă de omor!

Unul dintre bărbații care au atacat cu coasa doi polițiștii, în localitatea Văcărești, a fost acuzat de procurori de tentativă de omor.

Pe parcursul zilei de ieri, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Dâmbovița au condus la sediul Parchetului de pe langa Tribunalul Dâmbovița, un bărbat bănuit de săvârșirea infractiunilor de tentativă de omor și ultraj, fapte prevăzute de art. 188 alin.2 raportat la art. 257 alin. 1,2 și 4 din Codul penal,  procurorul de caz dispunând fata de acesta masura reținerii pentru 24 de ore.

Astăzi, bărbatul va fi condus la Tribunalul Dâmbovița pentru dispunerea unei măsuri preventive.

Atât el , cât şi fratale lui, sunt cercetaţi penal , după ce au tăiat cu coasa doi poliţişti care au intervenit la un apel 112, la Văcăreşti.

Reamintim că totul a plecat după ce o familie din localitate, pe fondul consumului de alcool, a ajuns la un conflict cu vecinii deranjați care au chemat poliția. La fața locului au ajuns doi polițiști care au încercat să aplaneze situația, dar totul a degenerat după ce doi dintre cei reclamați de vecini, au sărit la oamenii legii cu coasele. Aceștia au suferit răni la mâini, iar pentru a se apăra au tras în agresori. Unul a fost lovit în picior, iar celălalt în burtă. Toți cei patru au ajuns la spital.

sursa foto: mdi tv

Distribuie:

Lasă un comentariu

Contact / Trimite știrea ta > 0737 449 352 > [email protected]
MedcareTomescu romserv.jpg hymarco

CITEȘTE ȘI

Metex oneminamed Gopo
kiss2025a.jpg dsgmotor.gif
novarealex1.jpg ConsultOptic memco1.jpg
Newsletter Gazeta Dambovitei
Introdu adresa ta de e-mail si vei fi la curent cu cele mai importante stiri din Targoviste si din judetul Dambovita.
E-mailul tau nu va fi facut public

Parteneri media