Ieri, 22 octombrie a.c., a avut loc o nouă ediție a Retroparadei de Toamnă. Dâmbovițenii din Retromobil Club România au scos bijuteriile pe patru roți la o scurtă plimbare pe străzile din Târgoviște.
Întâi, pasionații de mașini vechi și-au dat întâlnire în parcarea Complexului Turistic de Natație din Târgoviște unde, între 09:00 și 10:00, mașinile s-au lăsat admirate, iar membrii clubului au făcut schimb de trucuri mecanice.
Apoi mașinile au plecat într-o scurtă plimbare până spre centrul orașului și-au parcat la Curtea Domnească de la ora 10:30, până la 14:00. Acolo, copii și adulți au putut admira exteriorul și interiorul mașinilor, s-au putut fotografia cu modelele preferat și chiar au putut discuta cu proprietarii mașinilor.
Sursă foto: Liviu Cheșcheș