kiss2025a.jpg Euroguard 	oneminamed_nav.gif dsgmotor.gif

CRÂNGURILE: Trei tineri au ajuns la spital după ce s-au răstunat cu mașina

La data de 25 iunie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Găești au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier, în localitatea Potlogeni Vale. În urma deplasării la fața locului și din primele cercetări efectuate, polițiștii au constatat că un bărbat, de 25 de ani, din Teleorman, în timp ce ar fi condus un autoturism, pe drumul comunal 91, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, ar fi părăsit partea carosabilă si s-ar fi răsturnat.

În urma impactului, conducătorul auto și două pasagere de 25 si 19 ani, din satul Pătroaia, au fost răniți.

Pentru gestionarea situației de urgență a intervenit Detașamentul Găești cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare si o ambulanță SMURD, Garda Vișina cu o ambulanță SMURD și SAJ DB cu un echipaj.

La locului evenimentului rutier cele trei persoane au fost evaluate de către echipajele medicale, ulterior fiind transportate la spital.

Concomitent au fost asigurate și măsurile de prevenire a incendiilor la locul evenimentului rutier.

Polițiștii efectuează cercetări, urmând să stabilească cu exactitate toate împrejurările producerii accidentului rutier.

Distribuie:
Contact / Trimite știrea ta > 0737 449 352 > [email protected]
MedcareTomescu romserv.jpg hymarco

CITEȘTE ȘI

Metex oneminamed Gopo
kiss2025a.jpg dsgmotor.gif
novarealex1.jpg ConsultOptic memco1.jpg
Newsletter Gazeta Dambovitei
Introdu adresa ta de e-mail si vei fi la curent cu cele mai importante stiri din Targoviste si din judetul Dambovita.
E-mailul tau nu va fi facut public

Parteneri media