kiss2025a.jpg Euroguard 	oneminamed_nav.gif dsgmotor.gif

Colegii lui Teo fac un Târg de Halloween pentru a-l ajuta să lupte cu leucemia

Elevii Colegiului Național Constantin Carabella din Târgoviște, sub coordonarea profesorului Consilier Educativ, Lixandru Emilia Elena, organizează luni, 31 octombrie 2022, începând cu ora 15:30, un Târg de Halloween. Pe lângă celebrarea acestei sărbători într-un mod productiv și educativ, Târgul are ca scop și strângerea de fonduri în sprijinului lui Teodor Stan, un elev al Colegiului diagnosticat recent cu Leucemie.

Teo are 15 ani, este elev în clasa a 10-a și, în luna februarie a acestui an a aflat că are Leucemie Acută Limfoblastică cu celula B. Medicii din București l-au asigurat că au schema completă de tratament și, după câteva cure dureroase de citostatice, medicii au spus că boala avansează, iar tratamentul este ineficient. Transferat la Fundei, Teo află că medicii nu-i dau prea multe șanse de supraviețuire și că tratamentele din România nu sunt tocmai potrivite pentru afecțiunea lui.

Pentru a avea o șansă la viață. Teodor are nevoie de tratament în străinătate, iar costurile acestuia se ridică la 10 000 de euro.

       Elevii de la Constantin Carabella, împreună cu profesorii și colectivul de părinți vor să-l sprijine pe Teo prin intermediul acestui Târg, iar dacă și altcineva dorește să ajute, acestea sunt conturile unde puteți contribui la șansa lui Teodor Stan la o viață nouă:

  • IBAN: RO12RZBR 0000 0600 2368 7965

TITULAR: Stan Adina

MONEDA: RON

 

  • IBAN: RO14RZBR 0000 0600 2368 8026

Titular: Stan Adina

Monedă: EURO

 

  • Revolut: revolut.me/adinastan

IBAN: LT77 2350 0495 6355 3728

Monedă: EURO

 

  • IBAN: RO60 BREL 0005 5182 7936 0100

Monedă: RON

 

Sau direct în contul lui Teodor:

  • BT Pay – 0787 671 451
  • Revolut – 0787 876 105

 

Distribuie:
Contact / Trimite știrea ta > 0737 449 352 > [email protected]
MedcareTomescu romserv.jpg hymarco

CITEȘTE ȘI

Metex oneminamed Gopo
kiss2025a.jpg dsgmotor.gif
novarealex1.jpg ConsultOptic memco1.jpg
Newsletter Gazeta Dambovitei
Introdu adresa ta de e-mail si vei fi la curent cu cele mai importante stiri din Targoviste si din judetul Dambovita.
E-mailul tau nu va fi facut public

Parteneri media