kiss2025a.jpg Euroguard 	oneminamed_nav.gif dsgmotor.gif

A alimentat și n-a plătit. Acum e cercetată pentru furt

Marți, în jurul orei 18:00, poliţiştii din cadrul Poliţiei municipiului Târgovişte au fost sesizaţi cu privire la faptul că o persoană de sex feminin a refuzat să plătească contravaloarea combustibilului alimentat.

 O echipă de cercetare s-a deplasat la faţa locului, ocazie cu care s-a stabilit că o tânără, de 20 de ani, după ce şi-a alimentat autoturismul cu carburant în valoare de 150 de lei, a refuzat plata contravalorii, motivând că posedă doar suma de 20 de lei.

Pe numele acesteia, poliţiştii au întocmit acte premergătoare sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt calificat.

Distribuie:

3 comentarii la „A alimentat și n-a plătit. Acum e cercetată pentru furt”

  1. Pentru faptul ca suntem furati pe fata, platind un pret umflat artificial pentru benzina, nu se intocmeste niciun dosar penal ? Cum se justifica existenta rovignetei, in conditiile in care in pretul benzinei este inclusa si taxa de drum, plus zeci de accize ?
    Pentru jecmaneala pe care statul o practica pe buzunarele noastre nu este acuzat nimeni de furt calificat. Avem o tara minunata. Si o meritam din plin.

Lasă un comentariu

Contact / Trimite știrea ta > 0737 449 352 > [email protected]
MedcareTomescu romserv.jpg hymarco

CITEȘTE ȘI

Metex oneminamed Gopo
kiss2025a.jpg dsgmotor.gif
novarealex1.jpg ConsultOptic memco1.jpg
Newsletter Gazeta Dambovitei
Introdu adresa ta de e-mail si vei fi la curent cu cele mai importante stiri din Targoviste si din judetul Dambovita.
E-mailul tau nu va fi facut public

Parteneri media