Săptămâna Să știi ai multe, să fii mai bun a început și la Biblioteca Județeană Dâmbovița. Primul atelier, care este de altfel și un atelier permanent al celor cinci zile, este intitulat Recunoașteți personajul de poveste și este adresat copiilor de grădiniță. Entuziasmul cu care cei mici au intrat în jocul bibliotecarei Alina Cojanu este molipsitor, astfel că nu doar copiii s-au bucurat de joc, ci și profesorii și părinții care i-au însoțit.
Ieri, alte ateliere de care s-au bucurat elevii la Biblioteca Județeană au fost Târgoviște, orașul meu, dar și o vizionare de filme.
Astăzi, elevi de la Liceul de Arte Bălașa Doamna vor participa la atelierul de presă, care este inedit în acest an și ateliere de creație.