kiss2025a.jpg Euroguard 	oneminamed_nav.gif dsgmotor.gif

Alexandra Ușurelu & Orchestra Simfonică Muntenia, într-un concert special de Ziua Femeii , la Teatrul ”Tony Bulandra”

 

Ziua Femeii va fi marcată și anul acesta de Centrul Județean de Cultură Dâmbovița printr-un spectacol excepțional. De data aceasta, Alexandra Ușurelu, tânăra artistă indie care a readus în ultimii ani bunul simț pe scenele de concert din România prin muzica sa curată și producțiile surprinzătoare, este cea care se va alătura Orchestrei Simfonice ”Muntenia”, dirijată de Daniel Jinga.

Primul său concert susținut la Târgoviște, pe data de 7 martie, de la ora 19.00, va avea loc la Teatrul ”Tony Bulandra” si face parte din turneul “Am să fiu eu casa ta“, pe care artista l-a deschis la finalul lunii ianuarie prin dublul concert simfonic susținut cu ”casa închisă” în Sala Mare a Teatrului Național din București. Formatul de concert simfonic pe care Alexandra Ușurelu îl va prezenta alături de Orchestra Simfonică ”Muntenia” a confirmat până acum succesul la public în fiecare oraș din turneu, fiecare spectacol fiind sold-out.

În cadrul unui concept memorabil, timp de 90 de minute, Alexandra Uşurelu va transforma sala de spectacol într-o reală ”casă” pentru spectatorii pe care-i va încânta atât cu melodii de pe primul său album, “La capătul lumii”, cât şi cu 6 cântece noi, care vor face parte din materialul discografic pe care-l va lansa în această toamnă.

 

 

 

 

 

Compartimentul Comunicare

al Centrului Judeţean de Cultură Dâmboviţa

Distribuie:

Lasă un comentariu

Contact / Trimite știrea ta > 0737 449 352 > [email protected]
MedcareTomescu romserv.jpg hymarco

CITEȘTE ȘI

Metex oneminamed Gopo
kiss2025a.jpg dsgmotor.gif
novarealex1.jpg ConsultOptic memco1.jpg
Newsletter Gazeta Dambovitei
Introdu adresa ta de e-mail si vei fi la curent cu cele mai importante stiri din Targoviste si din judetul Dambovita.
E-mailul tau nu va fi facut public

Parteneri media