kiss2025a.jpg Euroguard 	oneminamed_nav.gif dsgmotor.gif

Ce a decis Corpul de Control dupa ancheta la centrul de examinare unde au fost anulate lucrările la BAC a doi elevi dâmbovițeni

O echipă a Corpului de Control a Ministerului Educației Naționale a efectuat vineri, 7 iulie, verificări la Centrul de Evaluare constituit la Liceul Teoretic „Benjamin Franklin” din Capitală (sectorul 3). În acest centru au fost anulate lucrările a doi candidați care au susținut examenul de Bacalaureat, în sesiunea iunie-iulie 2017, în județul Dâmbovița.

În urma investigațiilor au apărut elemente noi care impun extinderea verificărilor și în centrul de examen în care au fost redactate lucrările.

Vom reveni cu detalii imediat ce echipa Ministerului Educației va finaliza investigația și va redacta raportul de control.

 BIROUL DE COMUNICARE al Ministerului Educatiei

Distribuie:

Lasă un comentariu

Contact / Trimite știrea ta > 0737 449 352 > [email protected]
MedcareTomescu romserv.jpg hymarco

CITEȘTE ȘI

Metex oneminamed Gopo
kiss2025a.jpg dsgmotor.gif
novarealex1.jpg ConsultOptic memco1.jpg
Newsletter Gazeta Dambovitei
Introdu adresa ta de e-mail si vei fi la curent cu cele mai importante stiri din Targoviste si din judetul Dambovita.
E-mailul tau nu va fi facut public

Parteneri media